Category:Film organizations

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
organización cinematográfica (es); 映画の団体 (ja); filmorganisatie (nl); organització cinematogràfica (ca); филмска организација (sr); filmová organizace (cs); film organization (en); кінаарганізацыя (be); киноорганизация (ru); film organization (en); filmska organizacija (bs) organización involucrada o que apoya al cine (es); organization involved in or supporting of film (en); organization involved in or supporting of film (en) entitat cinematogràfica (ca); 映画団体, 映画の組織, 映画組織 (ja); Film organisation (en); filminstituut (nl)
film organization 
organization involved in or supporting of film
Подигање податотека
Поткласа наart institution,
културна установа
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 18 поткатегории од вкупно 18.

Податотеки во категоријата „Film organizations“

Прикажани се 8 од вкупно 8 податотеки во категоријата.