Category:G.M.Dimitrov (Sofia Metro)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>G.M. Dimitrov; G.M.Dimitrov; Г. М. Димитров (станція метро); G.M.Dimitrov Metro Station; Г. М. Димитров; Estação G.M. Dimitrov; G.M.Dimitrov Metro Station; Метростанция „Г. М. Димитров“; Метро станица Г.М. Димитров; stazione della metropolitana di Sofia; station du métro de Sofia; stasiun kereta api metro di Bulgaria; metrostation in Bulgarije; U-Bahnhof in Bulgarien; metro station in Sofia, Bulgaria; محطة مترو في بلغاريا; метростанция в София; metro station in Sofia, Bulgaria</nowiki>
Метро станица Г.М. Димитров 
metro station in Sofia, Bulgaria
Подигање податотека
Е
НаоѓалиштеSofia Capital Municipality, Софија-град, Бугарија
Патна мрежа
Датум на отворање
  • 8 мај 2009
Железничка линија
  • Line 1 (Sofia Metro)
  • Line 4 (Sofia Metro)
Соседна станица
Карта42° 39′ 46″ СГШ, 23° 21′ 28″ ИГД
Нормативна контрола
Википодатоци Q368375
назнака на јазол во OpenStreetMap: 8701833823
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „G.M.Dimitrov (Sofia Metro)“

Прикажани се 2 од вкупно 2 податотеки во категоријата.