Category:Galičica

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Галичица 
Galichitsa.jpg
mountain range in Albania and Macedonia
Википедија
Е планински венец
Е дел од алпско-хималајски појас
Тековно наоѓалиште Албанија, Македонија
Должина
  • 34 километар
Површина
  • 227 квадратен километар
Надморска висина
  • 2.254 метар
Нормативна контрола
Википодатоци

40° 56′ 30,12″ СГШ, 20° 48′ 23,04″ ИГД

Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

Податотеки во категоријата „Galičica“

Прикажани се 200 од вкупно 277 податотеки во категоријата.

(претходна страница) (следна страница)(претходна страница) (следна страница)