Category:Garcibuey

Nga Wikimedia Commons
Jump to navigation Jump to search
Garcibuey 
komunë në Spanjë
Garcibuey.jpg
Ngarkoni media
Wikipedia-logo-v2.svg  Wikipedia
Instancë eKomunat e Spanjës
Vendndodhja Provinca Salamanca, Castile dhe León, Spanja
Kryeqytet
  • Garcibuey
Kryetar i qeverisjes
  • Jose Alfredo Angel Martin Serna
Popullsia
  • 187 (2018)
Sipërfaqja
  • 12,51 km²
Lartësia mbidetare
  • 691 ±1 m
40° 31′ 00,12″ N, 5° 58′ 59,88″ W
Authority control
Wikidata Q611412
OSM relation ID: 348967
INE municipality code: 37147
Blue pencil.svg
Garcibuey (es); Garcibuey (hu); Garcibuey (eu); Garcibuey (it); Garcibuey (ast); Гарсибуэй (ru); Гарсибуэй (kk); Garcibuey (sv); Garcibuey (pt); Garcibuey (en-gb); Garcibuey (ms); 加尔西武埃 (zh); Garcibuey (fr); Garcibuey (an); Гарсібуей (uk); Garcibuey (ia); Garcibuey (vi); Garcibuey (ceb); Garcibuey (nan); Garcibuey (oc); Garcibuey (nl); Garcibuey (pl); Garcibuey (war); Garcibuey (haw); Garcibuey (uz); Garcibuey (en); Garcibuey (en-ca); Garcibuey (ca); Garcibuey (sq) municipio de la provincia de Salamanca‎, España (es); település Spanyolországban, Salamanca tartományban (hu); munisipyo (ceb); commune espagnole (fr); comune spagnolo (it); gemeente in Spanje (nl); municipi espanyol de la província de Salamanca (ca); Village in Salamanca, Spain (en-gb); Gemeinde in Spanien (de); Village in Salamanca, Spain (en); komunë në Spanjë (sq); Village in Salamanca, Spain (en-ca); kumun Bro-Spagn (br); kommun (sv)

Media në kategorinë "Garcibuey"

Kjo kategori ka 5 skedarë nga gjithsej 5.