Category:Garonne Basin

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Garonne basin 
drainage basin of the Garonne river
Подигање податотека
Еслив
Наречено по
Тековно наоѓалиште Андора, Франција, Шпанија
Се наоѓа крајГарона
Се состои од
  • Ariège basin
  • Lot basin
  • Tarn basin
  • Q66372251
Вододелница
  • Атлантски слив
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
conca de la Garona (ca); Garonne-Becken (de); bassin de la Garonne (fr); Garonne basin (en); cuenca del Garona (es); Garonne basin (en); stroomgebied van de Garonne (nl) conca hidràulica del riu Garona (ca); Flusseinzugsgebiet (de); drainage basin of the Garonne river (en); drainage basin of the Garonne river (en); cuenca hidrográfica del río Garona (es) Bassin versant de la Garonne (fr)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 155 поткатегории од вкупно 155.

 

A

B

C

D

E

G

H

J

L

M

N

O

P

R

S

T

U

V

Податотеки во категоријата „Garonne Basin“

Прикажани се 6 од вкупно 6 податотеки во категоријата.