Category:Geography of Galicia (Spain)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

The territory of Galicia is located at latitudes between 43°47′N (Estaca de Bares) and 41°49′N (border with Portugal), and longitudes between 6°42′W (limit between Ourense and Zamora) and 9°18′W (for two capes: cabo da Nave in Finisterre and cabo Touriñán).

<nowiki>geografía de Galicia; géographie de la Galice; geography of Galicia; Galiciens geografi; Galiziako geografia; גאוגרפיה של גליסיה; geografie van Galicië; geografia de Galícia; geografie Galicie; geografia da Galícia; Galician maantiede; xeografía de Galicia; geografio de Galegio; geography of Galicia; Географія Галісії; conxunto de características físicas de Galicia; geography of Galicia, Spain; geography of Galicia, Spain; conjunto de características físicas de Galicia; Galicia geography; xeografía de Galiza; Галісія: географія; Geografia de Galicia</nowiki>
geography of Galicia 
geography of Galicia, Spain
Galicia Topo.svg
Подигање податотека
Е
  • географија на извесно место
Поткласа на
Дел од тематската целина
Наоѓалиште
  • Шпанија
Нормативна контрола
Википодатоци Q2817287
назнака на BabelNet: 15139482n
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 29 поткатегории од вкупно 29.

Податотеки во категоријата „Geography of Galicia (Spain)“

Прикажани се 27 од вкупно 27 податотеки во категоријата.