Category:Geography of Liguria

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Regions of Italy: Abruzzo · Aosta Valley · Apulia · Basilicata · Calabria · Campania · Emilia-Romagna · Friuli-Venezia Giulia · Lazio · Liguria · Lombardy · Marche · Molise · Piedmont · Sardinia · Sicily · Trentino-South Tyrol · Tuscany · Umbria · Veneto
geography of Liguria 
Подигање податотека
Егеографија на извесно место
Дел од тематската целинаЛигурија
Категоријата се поврзува согеографија,
Лигурија
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
geografia della Liguria (it); géographie de la Ligurie (fr); geography of Liguria (en); Geographie Liguriens (de); geography of Liguria (en); геаграфія Лігурыі (be-tarask)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 28 поткатегории од вкупно 28.

 

B

C

I

L

M

N

P

R

S

T

V

W

Страници во категоријата „Geography of Liguria“

Оваа категорија содржи само една страница.

Податотеки во категоријата „Geography of Liguria“

Прикажани се 30 од вкупно 30 податотеки во категоријата.