Category:Geography of Mayotte

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Geography of Mayotte — a French overseas department and region, and an island in the Comoros subarchipelago, part of the Mascareine archipelago in the Western Indian Ocean near the African coast.

<nowiki>geografía de Mayotte; geografia di Mayotte; géographie de Mayotte; geografie Mayotte; Geografi Mayotte; geografia Majotty; גאוגרפיה של מיוט; geografie van Mayotte; География Майотты; Mayottes geografi; geografie van Mayotte; geographia insulae Mayotte; geography of Mayotte; جغرافيا مايوت; geography of Mayotte; geografy fan Majot; island of volcanic origin in Mozambique; island of volcanic origin in Mozambique; Mayotte geography</nowiki>
geography of Mayotte 
island of volcanic origin in Mozambique
Подигање податотека
Е
  • географија на извесно место
Поткласа на
Е дел од
Дел од тематската целина
Наоѓалиште
  • Франција
Површина
  • 374 km²
12° 50′ 00″ ЈГШ, 45° 10′ 00″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 10 поткатегории од вкупно 10.

Страници во категоријата „Geography of Mayotte“

Оваа категорија содржи само една страница.

Податотеки во категоријата „Geography of Mayotte“

Оваа категорија содржи само една податотека.