Category:Geography of Nova Scotia

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Provinces and territories of Canada: Alberta · British Columbia · Manitoba · New Brunswick · Newfoundland and Labrador · Nova Scotia · Ontario · Prince Edward Island · Quebec · Saskatchewan · Northwest Territories · Nunavut · Yukon
geography of Nova Scotia 
Подигање податотека
Егеографија на извесно место
Поткласа наgeography of Canada
Дел од тематската целинаНова Шкотска
Категоријата се поврзува согеографија,
Нова Шкотска
Тековно наоѓалиште Канада
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
География Новой Шотландии (ru); géographie de la Nouvelle-Écosse (fr); geography of Nova Scotia (en); גאוגרפיה של נובה סקוטיה (he); geography of Nova Scotia (en); geografie van Nova Scotia (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 20 поткатегории од вкупно 20.

*

B

C

G

I

L

M

N

P

R

V

Податотеки во категоријата „Geography of Nova Scotia“

Прикажани се 33 од вкупно 33 податотеки во категоријата.