Category:Geography of Ohio

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
geography of Ohio 
Подигање податотека
Е географија на извесно место
Поткласа на географија на САД
Дел од тематската целина Охајо
Категоријата се поврзува со географија,
Охајо
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
геаграфія Агаё (be-tarask); géographie de l'Ohio (fr); Ohion maantiede (fi); geography of Ohio (en); גאוגרפיה של אוהיו (he); geography of Ohio (en); geografie van Ohio (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 15 поткатегории од вкупно 15.

 

B

C

F

G

L

M

N

P

R

T

Податотеки во категоријата „Geography of Ohio“

Прикажани се 30 од вкупно 30 податотеки во категоријата.