Category:Geography of Samoa

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
geography of Samoa 
geography of the Independent State of Samoa (and not American Samoa)
Подигање податотека
Егеографија на извесно место
Поткласа наgeography of Oceania
Дел од тематската целинаСамоа
Категоријата се поврзува согеографија,
Самоа
Тековно наоѓалиште Самоа
Нормативна контрола
Edit infobox data on Wikidata
geografía de Samoa (es); সামোয়ার ভূগোল (bn); géographie des Samoa (fr); Zemljopis Samoe (hr); Xeografía de Samoa (ast); geografia de Samoa (pt); 萨摩亚地理 (zh); 薩摩亞地理 (zh-hk); גאוגרפיה של סמואה (he); geografie van Samoa (nl); 薩摩亞地理 (zh-hant); Самоа географиясе (tt); Samoan maantiede (fi); geography of Samoa (en); geografio de Samoo (eo); geography of Samoa (en); 萨摩亚地理 (zh-hans) geography of the Independent State of Samoa (and not American Samoa) (en); geografio de Sendependa Ŝtato Samoo (eo); geography of the Independent State of Samoa (and not American Samoa) (en) geografia de Samoa (es); geographie des Samoa (fr); geografia da Samoa (pt)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 12 поткатегории од вкупно 12.

 

+

F

G

L

M

R

T

V

W

Податотеки во категоријата „Geography of Samoa“

Прикажани се 5 од вкупно 5 податотеки во категоријата.