Category:Geography of Venezuela

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
geografía de Venezuela (es); Venezuelako geografia (eu); Xeografía de Venezuela (ast); geografia de Veneçuela (ca); daearyddiaeth Feneswela (cy); Геаграфія Венесуэлы (be); Географија Венецуеле (sr-ec); 委內瑞拉地理 (zh); geografy fan Fenezuëla (fy); ვენესუელის გეოგრაფია (ka); 委內瑞拉地理 (zh-hk); Venezuelas geografi (sv); גאוגרפיה של ונצואלה (he); geographia Venetiolae (la); 委內瑞拉地理 (zh-hant); Venezuelan maantiede (fi); geografio de Venezuelo (eo); geografie Venezuely (cs); geografia del Venezuela (it); géographie du Venezuela (fr); Geografija Venecuele (sr-el); geografie van Venezuela (af); географија Венецуеле (sr); geografija Venezuele (sl); Географія Венесуели (uk); geography of Venezuela (en); geografia Venezuely (sk); geografia Wenezueli (pl); geography of Venezuela (en); geografie van Venezuela (nl); geografia da Venezuela (pt); geografia Venezuelei (ro); География Венесуэлы (ru); Venesuelos geografija (lt); xeografía de Venezuela (gl); جغرافيا فنزويلا (ar); 委内瑞拉地理 (zh-hans); جغرافیای ونزوئلا (fa) conjunto de características físicas de Venezuela (es); جغرافیای طبیعی کشور ونزوئلا (fa); 概述 (zh); étude du territoire vénézuélien (fr) geographie du Venezuela, géographie du Vénézuéla (fr); Puntos extremos de Venezuela, geografia de Venezuela (es)
geography of Venezuela 
Подигање податотека
Егеографија на извесно место
Поткласа наgeography of South America
Дел од тематската целинаВенецуела
Наоѓалиште Венецуела
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Flag of Venezuela.svg
Венецуела
Geography by country in Јужна Америка:

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 9 поткатегории од вкупно 9.