Category:Geology of Sweden

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>geologija Švedske; Ruotsin geologia; геалогія Швецыі; geology of Sweden; geology of Sweden; Геологія Швеції; geologija na Švedskem; švedska geologija</nowiki>
geology of Sweden 
Подигање податотека
Поткласа на
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Шведска
Geology by country:
Абхазија · Авганистан · Австралија · Австрија · Азербејџан · Албанија · Алжир · Ангола · Андора · Аргентина · Бангладеш · Барбадос · Бахами · Бахреин · Белгија · Белиз · Белорусија · Бенин · Боливија · Босна и Херцеговина · Боцвана · Бразил · Брег на Слоновата Коска · Брунеи Дарусалам · Бугарија · Буркина Фасо · Бурунди · Бутан · Вануату · Венецуела · Виетнам · Габон · Гамбија · Гана · Гвајана · Гватемала · Гвинеја · Гвинеја-Бисао · Германија · Гренада · Грузија · Грција · Данско Кралство · Демократска Република Конго · Доминика · Доминиканска Република · Египет · Еквадор · Екваторска Гвинеја · Ел Салвадор · Еритреја · Ерменија · Есватини · Естонија · Етиопија · Замбија · Зелен ’Рт · Зимбабве · Јамајка · Јапонија · ЈАР · Јемен · Јордан · Јужен Судан · Јужна Кореја · Израел · Индија · Индонезија · Ирак · Иран · Ирска · Исланд · Источен Тимор · Италија · Казахстан · Камбоџа · Камерун · Канада · Катар · Кенија · Кина · Кипар · Киргистан · Колумбија · Комори · Косово · Костарика · Куба · Кувајт · Лаос · Латвија · Лесото · Либан · Либерија · Либија · Литванија · Лихтенштајн · Луксембург · Мавританија · Маврициус · Мадагаскар · Македонија · Малави · Малдиви · Малезија · Мали · Малта · Мароко · Мексико · Мјанмар · Микронезија · Мозамбик · Молдавија · Монако · Монголија · Намибија · Науру · Непал · Нигер · Нигерија · Никарагва · Нов Зеланд · Норвешка · Обединети Арапски Емирати · Обединето Кралство · Оман · Пакистан · Панама · Папуа Нова Гвинеја · Парагвај · Перу · Полска · Португалија · Република Кина · Република Конго · Романија · Руанда · Русија · САД · Самоа · Сан Марино · Саудиска Арабија · Саун Томе и Принсип · Свети Винцент и Гренадини · Свети Кристофер и Невис · Северна Кореја · Сејшели · Сенегал · Сиера Леоне · Сингапур · Сирија · Словачка · Словенија · Соломони · Сомалија · Србија · Судан · Суринам · Тајланд · Танзанија · Таџикистан · Того · Тонга · Тринидад и Тобаго · Тувалу · Тунис · Туркменистан · Турција · Уганда · Узбекистан · Украина · Унгарија · Уругвај · Филипини · Финска · Фиџи · Франција · Хаити · Хондурас · Хрватска · ЦАР · Црна Гора · Чад · Чешка · Чиле · Швајцарија · Шведска · Шпанија · Шри Ланка · Џибути

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 56 поткатегории од вкупно 56.

F

K

M

O

P

V

W

Податотеки во категоријата „Geology of Sweden“

Оваа категорија содржи само една податотека.