Category:Georgi Zografski

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
 Статијата Georgi Zografski на следниве Википедии:
Ѓорѓи Зографски 
artist, painter
Портрет на Ѓорѓи Зографски.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Датум на раѓање1871
Папрадиште
Датум на смрт1945
Велес
Државјанство
Занимање
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Ǵorǵi Zografski (es); Ǵorǵi Zografski (fr); Ǵorǵi Zografski (nl); Георги Яковов Зографски (ru); Georgi Zografski (de); Georgi Zografski (en); Георги Зографски (bg); Ѓорѓи Зографски (mk); Gjorgji Zografski (sq) болгарский художник из Македонии (ru); Künstler, Maler (de); artist, painter (en); artist, painter (en); kunstenaar uit Koninkrijk Bulgarije (1871-1945) (nl) Георги Яковов Зографски, Ѓорѓи Зографски, Gjorgji Zografski (en); Георги Яковов Зографски, Ѓорѓи Зографски, Gjorgji Zografski (de); Георги Зографски (ru)

Страници во категоријата „Georgi Zografski“

Оваа категорија содржи само една страница.