Category:Gorenci (Debarca)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Gorentsi; Gorentsi; Gorentsi; Gorenci; Gorenci; Горенци; Gorenca; Gorenci; Gorenci; Gorenci; Горенци; Горенци (Охридско); Горенци; vas v Makedoniji; localité; Ort in Mazedonien; село во Општина Дебрца, Охридско; village in Macedonia; قرية في مقدونيا; село в Північній Македонії; stad in Noord-Macedonië; Gorenci; Gorenca</nowiki>
Горенци (Охридско) 
село во Општина Дебрца, Охридско
Горенци во Општина Дебарца.svg
Подигање податотека
Е
НаоѓалиштеОпштина Дебрца, Македонија
Население
Надморска висина
  • 1.077 m
Карта41° 11′ 23,07″ СГШ, 20° 45′ 26,36″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Gorenci (Debarca)“

Оваа категорија содржи само една податотека.