Category:Gorna Dušegubica

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Горна Душегубица 
село во Општина Кичево
Викиекспедиција во Копачка 236.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Тековно наоѓалиште Општина Кичево, Југозападен регион, Македонија
Население
  • 4 (2002)
Надморска висина
  • 1.100 м
41° 29′ 44,16″ СГШ, 20° 48′ 57,96″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Горња Душегубица (sr); Gorna Dusegubica (hu); Горна Душегубица (bg); Dushkubica e Epërme (sq); Gorna Dušegubica (en); Горна Душегубица (mk); Gornja Dušegubica (sh) település Macedóniában (hu); Siedlung in Nordmazedonien (de); قرية في جمهورية مقدونيا (ar); село во Општина Кичево (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl) Dushegubica e Epërme (sq)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Податотеки во категоријата „Gorna Dušegubica“

Прикажани се 2 од вкупно 2 податотеки во категоријата.