Category:Gorni Podlog

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Gorni Podlog (fr); Gorni Podłog (pl); Gornji Podlog (sh); Gorni Podlog (nan); Горни Подлог (bg); Podllogu i Epërm (sq); Gornji Podlog (sr-el); Gorni Podlog (en); Горњи Подлог (sr-ec); Горни Подлог (mk); Горњи Подлог (sr) village in Macedonia (en); Siedlung in Nordmazedonien (de); село в Північній Македонії (uk); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); village in Macedonia (en); dorp in Noord-Macedonië (nl) Gorni Podlog (pl); Горни Подлог (sr)
Горни Подлог 
village in Macedonia
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Наоѓалиште Општина Кочани, Македонија
Население
  • 435 (1948)
  • 531 (1953)
  • 668 (1961)
  • 713 (1971)
  • 747 (1981)
  • 758 (1991)
  • 749 (1994)
  • 704 (2002)
Надморска висина
  • 313 m
41° 54′ 00″ СГШ, 22° 24′ 00″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Gorni Podlog“

Оваа категорија содржи само една податотека.