Category:Govrlevo

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Говрлево 
village in Macedonia
St. Tripun govrlevo.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Тековно наоѓалиште Општина Сопиште, Скопски регион, Македонија
Надморска висина
  • 527 м
  • 580 м
41° 55′ 58,08″ СГШ, 21° 20′ 38,04″ ИГД
Нормативна контрола
Edit infobox data on Wikidata
Govrlevo (sv); Govrlevo (fr); Говърлево (bg); Govrlevo (ceb); Govrlevo (nan); Говрлево (uk); Govrljevo (sh); Govrlevo (nl); Govrlevo (en); Govrlevo (de); Govrlevo (sr-el); Govërleva (sq); Говрлево (sr-ec); Говрлево (mk); Говрлево (sr) village in Macedonia (en); Ort in Mazedonien (de); селище в Република Македония (bg); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); village in Macedonia (en); dorp in Noord-Macedonië (nl) Говрљево (sr)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 5 поткатегории од вкупно 5.

G

I

K

N

T

Податотеки во категоријата „Govrlevo“

Прикажани се 19 од вкупно 19 податотеки во категоријата.