Category:Gradovci

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Градовци 
village in Macedonia
Gradovci-MKD.JPG
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Тековно наоѓалиште Општина Зелениково, Скопски регион, Македонија
Надморска висина
  • 492 м
41° 50′ 54,96″ СГШ, 21° 34′ 45,84″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Градовци (sr); Градовци (bg); Gradovtsi (fr); Gradovci (sh); Gradoci (sq); Gradovtsi (nan); Градовци (mk); Gradovtsi (nl) village in Macedonia (en); Dorf in Nordmazedonien (de); селище в Република Македония (bg); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); village in Macedonia (en); dorp in Noord-Macedonië (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

G

I

Податотеки во категоријата „Gradovci“

Прикажани се 7 од вкупно 7 податотеки во категоријата.