Category:Grdovci

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Grdovtsi; Grdowci; Grdovci; Grdovtsi; Гърдовци; Gërdovci; Grdovci; Grdovci; Грдовци; Грдовци; Грдовци; vas v Makedoniji; село в Північній Македонії; dorp in Noord-Macedonië; poble de Macedònia del Nord; Siedlung in Nordmazedonien; village in North Macedonia; fshat në Maqedoni; قرية في مقدونيا; селище в Северна Македония; село во Општина Кочани</nowiki>
Грдовци 
село во Општина Кочани
Подигање податотека
Е
НаоѓалиштеОпштина Кочани, Македонија
Население
  • 841 (1948)
  • 977 (1953)
  • 1.128 (1961)
  • 1.210 (1971)
  • 1.299 (1981)
  • 1.305 (1991)
  • 1.281 (1994)
  • 1.288 (2002)
  • 930 (2021)
Надморска висина
  • 314 m
Карта41° 52′ 50,88″ СГШ, 22° 25′ 09,12″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

Податотеки во категоријата „Grdovci“

Прикажани се 9 од вкупно 9 податотеки во категоријата.