Category:Großer Eutiner See

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Gran lago di Eutin; Großer Eutiner See; Großer Eutiner See; Großer Eutiner See; Großer Eutiner See; Гросер-Ойтинер-Зе; Grosser Eutiner See; Großer Eutiner See; 大奧伊廷湖; Großer Eutiner See; Големо Ојтинско Езеро; grando lago de Eutin; بحيره جروسير اوتينير سى; lac allemand; Ɔtadeɛ; אגם בגרמניה; meer in Duitsland; озеро в Германии; lake in Germany; See in Deutschland; بحيرة في ألمانيا; liqen; lake in Germany; lake in Eutin, Schleswig-Holstein, Germany; lake in Eutin, Schleswig-Holstein, Germany; Большое Эйтинское озеро; Большое Ойтинское озеро; Fissauer Bucht; Grosser Eutiner See</nowiki>
Големо Ојтинско Езеро 
lake in Eutin, Schleswig-Holstein, Germany
Eutin - Fasaneninsel - Utin.jpg
Подигање податотека
Е
НаоѓалиштеОјтин, Источен Холштајн, Шлезвиг-Холштајн, Германија
Површина
  • 2,3 km²
Надморска висина
  • 26,7 m (Normalnull)
Дотеци во езерото
Истеци од езерото
Карта54° 08′ 36″ СГШ, 10° 38′ 14″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

F

Податотеки во категоријата „Großer Eutiner See“

Прикажани се 26 од вкупно 26 податотеки во категоријата.