Category:Haliacmon

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бистрица 
река во Егејска Македонија
Aliakmon satellite.jpg
Curs del riu Aliàkmonas a Grècia, vist des d'un satèl·lit. El curs ha estat remarcat amb blau cel.
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е река
Тековно наоѓалиштеГрција
Должина
  • 297 километар
Устие
Притоки
Езера на реката
  • Витивјанско Езеро
  • Q12880049
  • Lake Asomaton
Нормативна контрола
Википодатоци

40° 28′ 04,08″ СГШ, 22° 39′ 15,12″ ИГД

Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

A

L

Податотеки во категоријата „Haliacmon“

Прикажани се 66 од вкупно 66 податотеки во категоријата.