Category:Harry Potter

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Хари Потер 
Harry Potter 7 boxes.JPG
fantasy literature series
Википедија
Е novel series (8),
heptalogy
Наречено по
Прикажува
  • интернат
Жанр
  • fantasy novel
  • young adult novel
  • developmental novel
  • книжевност за деца и млади
Издавач
  • Bloomsbury Publishing
  • Scholastic Corporation
  • Salamandra
Автор
Илустратор
Датум на издавање 1997
Нормативна контрола
GND-ознака: 4629916-6
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 18 поткатегории од вкупно 18.

 

A

C

F

M

O

P

Q

V

Страници во категоријата „Harry Potter“

Оваа категорија содржи само една страница.

Податотеки во категоријата „Harry Potter“

Прикажани се 22 од вкупно 22 податотеки во категоријата.