Category:Heraclea Lyncestis

Од Wikimedia Commons
Прејди на: содржини, барај
Хераклеја Линкестис 
Ancientbitola.jpg
archaeological site in Macedonia, ancient city
Википедија
Е древен град,
археолошко наоѓалиште
Тековно наоѓалиште Општина Битола, Македонија
Нормативна контрола
VIAF: 152431883
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

Податотеки во категоријата „Heraclea Lyncestis“

Прикажани се 200 од вкупно 262 податотеки во категоријата.

(претходна страница) (следна страница)(претходна страница) (следна страница)