Category:Highlands

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

English: Category for highlands (elevated plateaus)
日本語: 高原に関するカテゴリ
highland 
natural geographic object
Поткласа на природен географски објект
Нормативна контрола
Википодатоци
Blue pencil.svg
highland (en); 高原 (ja); highland (en) natural geographic object (en); 標高が高く、連続した広い平坦面を持つ地形 (ja); natural geographic object (en) 高原地帯 (ja)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

I

J

Податотеки во категоријата „Highlands“

Прикажани се 119 од вкупно 119 податотеки во категоријата.