Category:History of Frankfurt am Main

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


historia de Fráncfort del Meno (es); フランクフルトの歴史 (ja); Frankfurt am Mains historia (sv); Geschiedenis van Frankfurt am Main (nl); История Франкфурта-на-Майне (ru); Geschichte von Frankfurt am Main (de); historia urbana de Frankfurt (gl); history of Frankfurt am Main (en); history of Frankfurt am Main (en); storia di Francoforte sul Meno (it) narración y estudio de los hechos allí acontecidos o que afectan a esa ciudad (es); ইতিহাসের বিভিন্ন দিক (bn); Wikimedia-Geschichts-Artikel (de); aspect of history (en); aspect of history (en); historisk aspekt (sv) Geschichte Frankfurts, Geschichte der Stadt Frankfurt am Main (de); Historia de Francfort del Meno, Historia de Frankfurt del Meno (es)
history of Frankfurt am Main 
aspect of history
Подигање податотека
Еhistory of a city
Дел од тематската целинаФранкфурт на Мајна
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 34 поткатегории од вкупно 34.

C

E

H

O

Страници во категоријата „History of Frankfurt am Main“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.

Податотеки во категоријата „History of Frankfurt am Main“

Прикажани се 55 од вкупно 55 податотеки во категоријата.