Category:History of Liguria

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Regions of Italy: Abruzzo · Aosta Valley · Apulia · Basilicata · Calabria · Campania · Emilia-Romagna · Friuli-Venezia Giulia · Lazio · Liguria · Lombardy · Marche · Molise · Piedmont · Sardinia · Sicily · Trentino-South Tyrol · Tuscany · Umbria · Veneto
historia de Liguria (es); histoire de la Ligurie (fr); history of Liguria (en); غوفريدو ماميليغوفريدو ماميلي (ar); history of Liguria (en); storia della Liguria (it) غوفريدو ماميلي (ar)
history of Liguria 
Подигање податотека
Еисториско становиште
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 27 поткатегории од вкупно 27.

 

A

C

E

H

I

J

L

M

N

O

P

R

S

Податотеки во категоријата „History of Liguria“

Прикажани се 4 од вкупно 4 податотеки во категоријата.