Category:Holy Mother of God (Zlesti)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Св. Богородица Пречиста - Раштани 
археолошко наоѓалиште во Македонија
Викиекспедиција Дебарца 55.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Еархеолошко наоѓалиште
Тековно наоѓалиште Општина Дебарца, Злести, Македонија
41° 28′ 36,84″ СГШ, 21° 21′ 41,04″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Св. Богородица Пречиста - Раштани (mk) archäologische Stätte in Mazedonien (de); археолошко наоѓалиште во Македонија (mk); archeologische vindplaats in Noord-Macedonië (nl)

Податотеки во категоријата „Holy Mother of God (Zlesti)“

Прикажани се 10 од вкупно 10 податотеки во категоријата.