Category:Ice hockey governing bodies

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Eishockeyverband (de); федэрацыя хакея (be); ishockeyförbund (sv); ice hockey federation (en); ice hockey federation (en); ishockeyforbund (da) idrottsförbund som organiserar ishockey (sv); sports governing body organizing ice hockey (en); sports governing body organizing ice hockey (en); Sportverband für Eishockey (de) ice hockey association (en)
ice hockey federation 
sports governing body organizing ice hockey
Подигање податотека
Поткласа наспортски управен орган
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Податотеки во категоријата „Ice hockey governing bodies“

Прикажани се 3 од вкупно 3 податотеки во категоријата.