Category:Ilfeld

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Илфелд 
село и поранешна општина во Германија
Ilfelder Tal 1900.jpg
 Wappen Ilfeld.png 
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е градска населба
Тековно наоѓалиштеХарцтор, Хонштајн, Нордхаузен, Тирингија, Германија
Површина
  • 62,33 km²
Надморска висина
  • 250 м
матична страница
Нормативна контрола
Википодатоци

51° 34′ 37,92″ СГШ, 10° 47′ 13,92″ ИГД

Blue pencil.svg
Ilfeld (es); Ilfeld (fr); Ильфельд (ru); Ильфельд (ba); Ilfeld (de); Ilfeld (pt); Ilfeld (vo); Илфелд (sr-ec); Илфелд (sr); Ilfeld (ro); Ilfeld (sr-el); Ilfeld (war); Ilfeld (pl); Ilfeld (ceb); Ilfeld (nl); Ilfeld (it); Ilfeld (sh); Ilfeld (vi); Ilfeld (uz); Ilfeld (en); Ilfeld (eo); Илфелд (mk); ایلفلد (fa) frazione del comune tedesco di Harztor (it); Ortsteil von Harztor (de); village in Germany, ortsteil of Harztor (en); село и поранешна општина во Германија (mk); οικισμός της Γερμανίας (el); deel van Harztor, Duitsland (nl) Илфелд (uz); Ilfeld (sr)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 18 поткатегории од вкупно 18.

B

H

K

L

M

N

P

R

S

Податотеки во категоријата „Ilfeld“

Прикажани се 43 од вкупно 43 податотеки во категоријата.