Category:Ilinden Square, Sveti Nikole

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Плоштад Илинден; Ilinden Square; square in the town of Sveti Nikole; ميدان في بلدية سفيتي نيكولا; плоштад во Свети Николе</nowiki>
Плоштад Илинден 
плоштад во Свети Николе
Подигање податотека
Е
Наречено по
НаоѓалиштеСвети Николе, Општина Свети Николе, Македонија
Карта41° 51′ 52,85″ СГШ, 21° 56′ 25,69″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Ilinden Square, Sveti Nikole“

Прикажани се 5 од вкупно 5 податотеки во категоријата.