Category:Inče

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Инче 
село во Општина Македонски Брод
Поглед на Инче (3).jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Тековно наоѓалиште Општина Македонски Брод, Југозападен регион, Македонија
Население
  • 30 (2002)
Надморска висина
  • 820 м
41° 38′ 30,12″ СГШ, 21° 11′ 04,92″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Intché (fr); Intché (nan); Інче (uk); Inče (sh); Incse (hu); Инче (bg); Inče (sr-el); Inçi (sq); Инче (sr-ec); Инче (mk); Инче (sr) Siedlung in Nordmazedonien (de); village in Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Македонски Брод (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl)

Податотеки во категоријата „Inče“

Оваа категорија содржи само една податотека.