Category:Institute and Museum (Bitola)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Bitola Museum  
Bitola Museum
Изворен назив Национална установа Завод и Музеј - Битола
Место
Координати 41° 00′ 45″ СГШ, 21° 12′ 03″ ИГД Link to OpenStreetMap Link to Google Maps
Основана 1934
Мрежно место www.Bitolamuseum.mk
<nowiki>Завод и музеј; People's Museum; Muzeu i Manastirit; Институт за защита на паметниците на културата и музей – Битоля; Народни музеј у Битољу; Museu em Município de Bitola, Macedónia do Norte; museum in Bitola; متحف في بلدية بيتولا، مقدونيا الشمالية; музеј во Битола; музеј у Северној Македонији; НУ Завод музеј Битола; Национална установа Завод музеј Битола; Завод за заштита на спомениците на културата и музеј Битола; Народен музеј (Битола)</nowiki>
Завод и музеј 
музеј во Битола
Подигање податотека
Е
НаоѓалиштеОпштина Битола, Македонија
Се состои од
Создадено
  • 1934
матична страница
Карта41° 01′ 25,8″ СГШ, 21° 20′ 08,36″ ИГД
Нормативна контрола
Википодатоци Q12906499
објект на OpenStreetMap: 1143766963
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

Податотеки во категоријата „Institute and Museum (Bitola)“

Прикажани се 39 од вкупно 39 податотеки во категоријата.