Category:International borders of the United States

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Fronteras de los Estados Unidos; アメリカ合衆国の国境; frontières des États-Unis; Державний кордон Сполучених Штатів Америки; fronteres dels Estats Units d'Amèrica; Biên giới Hoa Kỳ; حدود الولايات المتحدة; Fronteiras dos Estados Unidos; Borders of the United States; ԱՄՆ սահմաններ; Borders of the United States; גבולות ארצות הברית; political borders; アメリカ合衆国と他国との国境; political borders; frontera política; גבולות ארה"ב</nowiki>
Borders of the United States 
political borders
Border USA Mexico.jpg
Подигање податотека
Е
Наоѓалиште
  • САД
Важи за
Се состои од
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
See also: Category:International borders of Canada and Category:International borders of Mexico

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 7 поткатегории од вкупно 7.