Category:Ivančice

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Иванчице 
Ivančice - celkový pohled na Palackého náměstí od východu.jpg
Ivancice flag.svg  Ivančice CoA CZ.png 
град во Јужноморавската област, Чешка
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Еопштина во Чешка,
општина со градски статус,
катастарско подрачје во Чешка
Тековно наоѓалиштеБрно-предградие, Јужноморавски крај, Чешка
Шеф на владата/управата
  • Vojtěch Adam
Седиште
Население
  • 9.697 (1 јануари 2018)
Површина
  • 47,604942 квадратен километар
Надморска висина
  • 210 метар
матична страница
Нормативна контрола
VIAF: 150281586
GND-ознака: 4223886-9
односна назнака во OpenStreetMap: 442061
Википодатоци

49° 06′ 03,6″ СГШ, 16° 22′ 40,8″ ИГД

Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

 

B

C

D

J

N

P

S

T

Податотеки во категоријата „Ivančice“

Прикажани се 12 од вкупно 12 податотеки во категоријата.