Category:Jalal-Abad Province

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Jalal-Abad Region 
Tash Komur.jpg
region of Kyrgyzstan
ЕОбласти во Киргистан
Тековно наоѓалиштеКиргистан
Главен град
Основано
  • 21 ноември 1939
Население
  • 962.200 (2005)
Површина
  • 33.700 квадратен километар
Нормативна контрола
GND-ознака: 7518190-3
Википодатоци

41° 15′ 00″ СГШ, 72° 15′ 00″ ИГД

Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 7 поткатегории од вкупно 7.

A

C

J

N

  • [<b>+</b>] Naryn(1 К, 20 П)

S

T

Податотеки во категоријата „Jalal-Abad Province“

Прикажани се 22 од вкупно 22 податотеки во категоријата.