Category:Jamno

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
English: Jamno (lake)
Местопол. на објектот54° 16′ 24″ СГШ, 16° 09′ 02″ ИГД Kartographer map based on OpenStreetMap.Карта на сите координати од: OpenStreetMap - Google Карти - Google Земја - Proximityramainfo Edit coordinates on Wikidata
Јамно 
Jezioro.Jamno.widok.na.Gore.Chelmska.JPG
lake in Poland
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Еезеро
Тековно наоѓалиштеПолска
Надморска висина
  • 1 метар
Дотеци во езерото
Притоки
  • Unieść
Нормативна контрола
Википодатоци

54° 16′ 23,88″ СГШ, 16° 09′ 02,16″ ИГД

Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

J

Податотеки во категоријата „Jamno“

Прикажани се 35 од вкупно 35 податотеки во категоријата.