Category:Jewish people of Belgium

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Belgian Jews (en); Belgian Jews (en) ethnic group (en); ethnic group (en); etnische groep (nl)
Belgian Jews 
ethnic group
Подигање податотека
Енародност
Поткласа наBelgians,
Ашкенази
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 15 поткатегории од вкупно 15.

 

A

G

H

K

L

M

N

O

S

Z

Податотеки во категоријата „Jewish people of Belgium“

Прикажани се 5 од вкупно 5 податотеки во категоријата.