Category:Jordan Čopela

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Jordan Čopela; Jordan Čopela; Чопела, Йордан; Йордан Чопела; Jordan Čopela; Jordan Čopela; Jordan Čopela; Јордан Чопела; Орде Чопела; Јордан Чопела; Йордан Чопела
Орде Чопела 
Jordan Čopela.jpg
Подигање податотека
Име на изворниот јазик
  • Јордан Ставрев Чопела
Датум на раѓање1 мај 1912
Отоманско Царство
Датум на смрт9 април 1942
Битола
Добиени награди
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Jordan Čopela“

Прикажани се 4 од вкупно 4 податотеки во категоријата.