Category:Josefstadt

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јозефштат 
8. district of Vienna
 Wien - Bezirk Josefstadt, Wappen.svg 
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е Окрузи на Виена (8)
Тековно наоѓалиштеВиена, Австрија
Се состои од
Површина
  • 1,08 квадратен километар
Надморска висина
  • 209 метар
Различно од
  • Josefstadt
  • Josefstadt
матична страница
Нормативна контрола
Википодатоци

48° 12′ 39,6″ СГШ, 16° 20′ 52,8″ ИГД

Blue pencil.svg
Deutsch: Diese Kategorie beinhaltet Medien zum VIII. Wiener Gemeindebezirk Josefstadt.
English: This category has media files about Josefstadt, the VIII. district of Vienna.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 6 поткатегории од вкупно 6.

Страници во категоријата „Josefstadt“

Оваа категорија содржи само една страница.

Податотеки во категоријата „Josefstadt“

Прикажани се 34 од вкупно 34 податотеки во категоријата.