Category:Josif Josifovski

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Josif-Sveštarot Josifovski (es); Йосиф Йосифовски (bg); Josif Josifovski Sveštarot (sr-el); Josif-Sveštarot Josifovski (en); Јосиф Јосифовски Свештарот (sr-ec); Јосиф Јосифовски (mk); Јосиф Јосифовски Свештарот (sr)
Јосиф Јосифовски 
Sveštarot - SR statue.JPG
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Датум на раѓање2 август 1915
Датум на смрт7 ноември 1943
Занимање
  • политички комесар
Добиени награди
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Josif Josifovski“

Прикажани се 5 од вкупно 5 податотеки во категоријата.