Category:Josifovo

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јосифово 
село во Општина Валандово
Викиекспедиција Бојмија 228.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Тековно наоѓалиште Општина Валандово, Југоисточен регион, Македонија
Население
  • 1.730 (2002)
Надморска висина
  • 68 м
41° 19′ 54,12″ СГШ, 22° 28′ 31,08″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Yosifovo (fr); Yosifovo (nan); Josifovo (sh); Josifova (sq); Кълъчково (bg); Josifovo (en); Joszifovo (hu); Јосифово (mk); Јосифово (sr) Siedlung in Nordmazedonien (de); fshat në Maqedoni (sq); village in Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Валандово (mk); dorp in Valandovo, Noord-Macedonië (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Податотеки во категоријата „Josifovo“

Прикажани се 15 од вкупно 15 податотеки во категоријата.