Category:Juan de Herrera

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Хуан де Херера 
Juan de Herrera.jpg
Spanish architect
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Датум на раѓање1530
Valdáliga
Датум на смрт15 јануари 1597
Мадрид
Државјанство
Образование
Занимање
Поважни дела
Нормативна контрола
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 7 поткатегории од вкупно 7.

A

C

E

R

S

Страници во категоријата „Juan de Herrera“

Оваа категорија содржи само една страница.

Податотеки во категоријата „Juan de Herrera“

Прикажани се 27 од вкупно 27 податотеки во категоријата.