Category:Justus Sustermans

Nga Wikimedia Commons
Jump to navigation Jump to search
Justus Sustermans  (1597–1681) Blue pencil.svg wikidata:Q974195
Justus Sustermans
Emrat alternative Justus Susterman, Justus Sutterman, Justus Suttermans
Përshkrimi Flemish painter, draughtsman, printmaker dhe miniaturist
Data e lindjes/vdekjes 28 shtator 1597 23 prill 1681
Vendi e lindjes/vdekjes Antwerp Firenca
Periudha e punës 1609-1681
Vendndodhja e punës Antwerp (1609-1616), Parisi (1616-1619), Firenca ([//commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Module:I18n/complex_date&action=edit circa 1620-circa 1681])
Authority control

Nënkategoritë

Kjo kategori ka 5 nënkategori, nga gjithsej 5.

Faqet në kategorinë "Justus Sustermans"

Kjo kategori ka 2 faqe nga gjithsej 2.

Media në kategorinë "Justus Sustermans"

Kjo kategori ka 23 skedarë nga gjithsej 23.