Category:Kameštica

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Камештица 
река во Македонија
Реката Камештица во Нежилово (3).jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Еводотек,
река
Тековно наоѓалиште Општина Чашка, Вардарски регион, Македонија
Надморска висина
  • 866 м
Устие
Вододелница
41° 38′ 51,58″ СГШ, 21° 27′ 12,6″ ИГД
Нормативна контрола
Edit infobox data on Wikidata
Kameštica (sv); Kameštica (en); Kameštica (ceb); Камештица (mk); Kameštica (nl) Fluss in Nordmazedonien (de); watercourse in Republic of Macedonia (en); مجرى مائي في مقدونيا (ar); река во Македонија (mk); watergang in Noord-Macedonië (nl) Нежилова Река (mk)

Податотеки во категоријата „Kameštica“

Прикажани се 5 од вкупно 5 податотеки во категоријата.