Category:Kathmandu

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Катманду 
Kathmandu Avion 01.JPG
Flag of Kathmandu, Nepal.svg 
capital of Nepal
Википедија
Е град,
главен град,
Populated place in Nepal
Тековно наоѓалиште Kathmandu District, Непал
Население
  • 975.453 (2011)
Површина
  • 49.450.000 квадратен метар
Надморска висина
  • 1.400 ±1 метар
матична страница
Нормативна контрола
VIAF: 133144648630034289125
GND-ознака: 4030036-5
Википодатоци

27° 43′ 12″ СГШ, 85° 22′ 12″ ИГД

Blue pencil.svg
Flag of Kathmandu.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 25 поткатегории од вкупно 25.

A

B

C

E

F

H

M

N

O

P

R

S

T

V

Страници во категоријата „Kathmandu“

Оваа категорија содржи само една страница.

Податотеки во категоријата „Kathmandu“

Прикажани се 105 од вкупно 105 податотеки во категоријата.