Category:Khmer Rouge

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
English: Khmer Rouge
ភាសាខ្មែរ: ខ្មែរក្រហម
Français : Khmers rouges
Црвени Кмери 
Banner of the Communist Party of Kampuchea.svg
followers of the Communist Party of Kampuchea in Cambodia
Википедија
Е организација
Е дел од Communist Party of Kampuchea
Седиште
Основач
  • Son Ngoc Minh
Основано 29 јуни 1951
Нормативна контрола
VIAF: 221588395
GND-ознака: 4178517-4
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 12 поткатегории од вкупно 12.

B

I

K

M

N

P

S

Страници во категоријата „Khmer Rouge“

Оваа категорија содржи само една страница.

Податотеки во категоријата „Khmer Rouge“

Прикажани се 24 од вкупно 24 податотеки во категоријата.