Category:Kipferl

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Български: Кифла/Kifla
Čeština: Rohlík
Deutsch: Hörnchen
Magyar: Kifli
Polski: Rogal
Română: Cornuleţ
Русский: Рогалик/Rogalik
Српски / srpski: Кифла/Kifla
Slovenščina: Rožok

Austria: Kipferl

Кифла 
Kifli.jpg
crescent-shaped bread roll, originating in Central Europe
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Поткласа напечиво,
храна
Земја на потекло
Се состои од
Нормативна контрола
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

C

V

Ž

Податотеки во категоријата „Kipferl“

Прикажани се 37 од вкупно 37 податотеки во категоријата.