Category:Kožle

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кожле 
village in Macedonia
Kožle Monastery.JPG
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
тврдина
Тековно наоѓалиште Општина Петровец, Вардарски регион, Македонија
Надморска висина
  • 233 м
41° 50′ 26,16″ СГШ, 21° 40′ 55,92″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Кожље (Македонија) (sr); Кожле (bg); Kojlé (fr); Kozhla (sq); Kožlje (en); Kojlé (nan); Кожле (mk); Kožlje (sh) Festung in Nordmazedonien (de); fshat në Maqedoni (sq); village in Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); village in Macedonia (en); dorp in Noord-Macedonië (nl) Kožle (en)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

B

K

S

Податотеки во категоријата „Kožle“

Оваа категорија содржи само една податотека.