Category:Kokino

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кокино 
археолошко наоѓалиште од бронзено време и мегалитска опсерваторија во Македонија
Megalithic Observatory Kokino.jpg
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е археолошко наоѓалиште
Тековно наоѓалиштеОпштина Старо Нагоричане, Кокино, Македонија
Културнонаследен статус
  • провизорно светско наследство

42° 15′ 48,96″ СГШ, 21° 57′ 12,96″ ИГД

Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Kokino (fr); Kokino (hr); Kokino (ca); Kokino (de); Кокино (bg); Кокино (sr); Observatorij Kokino (sl); コキノ (ja); Kokino (sv); Kokino (pl); Кокино (uk); Kokino (nl); Кокино (mk); Kokino (en); Kokino (cs); Κόκινο (el); Кокино (ru) археологический памятник, расположенный на территории Македонии (ru); archäologische Stätte in Mazedonien (de); Bronze Age archaeological site in the Republic of Macedonia (en); археолошко наоѓалиште од бронзено време и мегалитска опсерваторија во Македонија (mk); archeologische vindplaats in Macedonië (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

A

O

Податотеки во категоријата „Kokino“

Прикажани се 17 од вкупно 17 податотеки во категоријата.